Добрият Бонболан

 

   

 Добрият Бонболан 

 

 – Здравей, Марти! 

 – Здравей, бонбонено чудовище! 

 – Как се казваш? Къде живееш ти? 

 – Аз се казвам Шарки, но ми викат Бонболан, защото обичам много бонбонки, аз живея в зъбките на децата! 

 – А, може ли и аз да те наричам така? 

 – Да, разбира се! 

 – И как така живееш в зъбките на децата? 

 – Ето, сега, чуй ще ти разкажа Марти! 

 – Когато децата, не си мият зъбките и хапват повече  лакомства, специалните ми рогца мигновено започват да треперят! 

  Така аз разбирам, че са яли от моите бонбони и не са си измили зъбките и са започнали да се развалят ! Тогава бързо ги изпращам на зъболекар да ги излекува!

 – О, така ли!? Това е много интерсно каза Марти.

 – Значи ти си едно много добро чудовище Бонболан, защото така поддържаш здрави зъбките на децата. 

  Аз тогава също ще бъда добър и ще ти обещая, че няма да ям от твоите лакомства и ще си мия зъбките, за да са ми здрави!                                               

 

 

        Ваш малък приятел Мартин Галинов Бошнаков 9г. 

  ОУ „Любен Каравелов“ 3В клас гр.Бургас 

 

 

 

Какво ще получаваш?

Вдъхновение, информация за предстоящи безплатни събития и подкрепа през процеса на порастването на родителите и децата.




Коментари:

Вашият коментар