Добрият Бонболан
– Здравей, Марти!
– Здравей, бонбонено чудовище!
– Как се казваш? Къде живееш ти?
– Аз се казвам Шарки, но ми викат Бонболан, защото обичам много бонбонки, аз живея в зъбките на децата!
– А, може ли и аз да те наричам така?
– Да, разбира се!
– И как така живееш в зъбките на децата?
– Ето, сега, чуй ще ти разкажа Марти!
– Когато децата, не си мият зъбките и хапват повече лакомства, специалните ми рогца мигновено започват да треперят!
Така аз разбирам, че са яли от моите бонбони и не са си измили зъбките и са започнали да се развалят ! Тогава бързо ги изпращам на зъболекар да ги излекува!
– О, така ли!? Това е много интерсно каза Марти.
– Значи ти си едно много добро чудовище Бонболан, защото така поддържаш здрави зъбките на децата.
Аз тогава също ще бъда добър и ще ти обещая, че няма да ям от твоите лакомства и ще си мия зъбките, за да са ми здрави!
Ваш малък приятел Мартин Галинов Бошнаков 9г.
ОУ „Любен Каравелов“ 3В клас гр.Бургас








Коментари: